قوانین بازسازی ساختمان

قوانین بازسازی نمای ساختمان

بازسازی تخصص ماست..

قوانین بازسازی ساختمان

وقتی فردی اقدام به بازسازی ساختمان خود میکند و تصمیم به نوسازی میگیرد. سوالی های زیادی  در ذهن پیش می اید که ایا بازسازی نیاز به مجوز دارد؟ قوانین بازسازی ساختمان چیست ؟ میتوان نمای ساختمان خود را با اصلاحات جدید بازسازی کرد ؟

قوانین بازسازی ساختمان

بازسازی داخلی ساختمان در اکثر شهرهای کشور نیاز به مجوز ندارد . در واقع از قانون خاصی پی روی نمی کند . اما  نما اگر بخواهد طبق پروانه قبلی عمل نکند و فرا تر از قوانین شهرداری منطقه گام بردارد باید مجوز بازسازی بگیرد . اما به طور کلی بازسازی داخلی واحد پی روی از قانونی ندارد .

قوانین بازسازی ساختمان داخلی

تخریب

در اینجا باید ذکر کرد که طبق قوانین هر منطقه ساختمان تازه و جدید ساز شما تعیین ساختمان اگر با تخریب کامل ملک باشد . در واقع همه عملیات هایی اجرایی یک ساختمان باید به نظارت مهندسین ناظر باشد .

قوانین بازسازی نمای ساختمان

هنگام تخریب ساختمان و اخذ پروانه ساخت و امکان بنا و یا تغییر کاربری باید تمام مراحل قانونی مربوطه طی شود.حضور مهندسین ناظر در عملیات تخریب الزامی است . زیرا مهندسین ناظر تسلط بر مسائل فنی و مهندسی دارند.

در سال های دور پروانه ساخت ساختمان به صورت جدا صادر میشد . پروانه نوسازی هم زمانی صادر میشد که  ساختمان کامل تخریب میشد . اما این قانون سال ها است تغییر کرده . زمان این قانون مربوط به سال۱۳۶۰ بوده است . امروز پروانه تخریب و ساخت با یکدیگر صادر میشود .

قوانین بازسازی داخلی ساختمان قدیمی

 

کاربری ساختمان اهمیت دارد

به نوع استفاده از زمین ، ساختمان و یا فعالیتی که در ان مکان یا قطعه مالک انجام میدهد نوع کاربری میگویند . که تغییر نوع کاربری بر توان و عهده و اختیارات مالک است .

 

طبق بند۲۴ماده۵۵قوانین شهرداری همه ساختمان ها و املاک باید دارای پروانه باشند.وقتی پروانه برای ساختمان صادر میشود . باید نوع کاربری و وع استفاده از ان در پروانه ذکر شود .

رسیدگی و پیگیری به تخلفات تغییر کاربری در صلاحیت کمیسیون ماده۱۰۰ قوانین شهرداری می باشد . در واقع شهرداری مسئول رسیدگی به آن است .

View this post on Instagram

. فرق کسی که به طراحی اهمیت میده و نمیده… شاید برای طراحی این ویلا چند ده میلیون هزینه شده باشه…شاید هزینه ساختش هم چند ده درصد افزایش پیدا کرده باشه…مثلا اگر یک ویلای معمولی جای این ویلا بود شاید ۵۰ درصد هزینش کم بشه…اما مطمئن باشید بعد از اتمامش،چند برابرش برای کارفرما سود داره…یه طراحی درست میتونه سرمایتونو چند برابر کنه… این رو فراموش نکنید… ‌ نظر شما چیه؟ 💙💛💙💛💙💛💙💛💙💛 برای سفارش طراحی و بازسازی با ما تماس بگیرید: دایرکت ۰۹۱۲۶۶۰۴۶ www.pedramtajvidi.com 📞📞📞📞📞📞📞📞📞📞📞 #معماری #ویلا_مشا #مشا_دماوند #دماوند #طراحی_ویلا #طراحی_معماری #معمار #پدرام_تجویدی #ویلا_دماوند #دشت_مشاء

A post shared by tajvidi_arch/پدرام تجویدی (@pedramtajvidi) on

منابع تصاویر :

https://www.pinterest.com/pin/306596687131360566/

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *