گالری ما

اطلاعات تماس

قوانین بازسازی ساختمان

بازسازی تخصص ماست..

قوانین بازسازی ساختمان

وقتی فردی اقدام به بازسازی ساختمان خود میکند و تصمیم به نوسازی میگیرد. سوالی های زیادی  در ذهن پیش می اید که ایا بازسازی نیاز به مجوز دارد؟ قوانین بازسازی ساختمان چیست ؟ میتوان نمای ساختمان خود را با اصلاحات جدید بازسازی کرد ؟

قوانین بازسازی ساختمان

بازسازی داخلی ساختمان در اکثر شهرهای کشور نیاز به مجوز ندارد . در واقع از قانون خاصی پی روی نمی کند . اما  نما اگر بخواهد طبق پروانه قبلی عمل نکند و فرا تر از قوانین شهرداری منطقه گام بردارد باید مجوز بازسازی بگیرد . اما به طور کلی بازسازی داخلی واحد پی روی از قانونی ندارد .

قوانین بازسازی ساختمان داخلی

تخریب

در اینجا باید ذکر کرد که طبق قوانین هر منطقه ساختمان تازه و جدید ساز شما تعیین ساختمان اگر با تخریب کامل ملک باشد . در واقع همه عملیات هایی اجرایی یک ساختمان باید به نظارت مهندسین ناظر باشد .

قوانین بازسازی نمای ساختمان

هنگام تخریب ساختمان و اخذ پروانه ساخت و امکان بنا و یا تغییر کاربری باید تمام مراحل قانونی مربوطه طی شود.حضور مهندسین ناظر در عملیات تخریب الزامی است . زیرا مهندسین ناظر تسلط بر مسائل فنی و مهندسی دارند.

در سال های دور پروانه ساخت ساختمان به صورت جدا صادر میشد . پروانه نوسازی هم زمانی صادر میشد که  ساختمان کامل تخریب میشد . اما این قانون سال ها است تغییر کرده . زمان این قانون مربوط به سال1360 بوده است . امروز پروانه تخریب و ساخت با یکدیگر صادر میشود .

قوانین بازسازی داخلی ساختمان قدیمی

 

کاربری ساختمان اهمیت دارد

به نوع استفاده از زمین ، ساختمان و یا فعالیتی که در ان مکان یا قطعه مالک انجام میدهد نوع کاربری میگویند . که تغییر نوع کاربری بر توان و عهده و اختیارات مالک است .

 

طبق بند24ماده55قوانین شهرداری همه ساختمان ها و املاک باید دارای پروانه باشند.وقتی پروانه برای ساختمان صادر میشود . باید نوع کاربری و وع استفاده از ان در پروانه ذکر شود .

رسیدگی و پیگیری به تخلفات تغییر کاربری در صلاحیت کمیسیون ماده100 قوانین شهرداری می باشد . در واقع شهرداری مسئول رسیدگی به آن است .

https://www.instagram.com/p/CAA-SyPj5Ue/

منابع تصاویر :

https://www.pinterest.com/pin/306596687131360566/

test test
admin_manager

ارسال نظر

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *